Produkt: Apap Lek przeciwbólowy przeciwgorączkowy 6 sztuk

   

Opis produktu:

Opis dodatkowy

Paracetamolum 500 mg, tabletki powlekane Wskazania bóle: - głowy, w tym napięciowe bóle głowy - menstruacyjne - zębów - mięśni - kostno-stawowe - gardła - nerwobóle - gorączka w przeziębieniu i grypie OTC - Lek wydawany bez recepty

Składniki

1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze

Sposób przygotowania i stosowania

Dawkowanie i droga podania - Dorośli: pojedyncza dawka: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek powlekanych (4 g paracetamolu). - Młodzież w wieku powyżej 12 lat pojedyncza dawka: 1 tabletka powlekana (500 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa 4 tabletki powlekane (2 g paracetamolu). Podanie doustne. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.